Wydarzenia

Ogłoszenie o końcowych wynikach naboru do pracy w korpusie służby cywilnej KPPSP w Tucholi

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi ogłasza końcowe wyniki naboru do pracy w korpusie służby cywilnej Komendy Powiatowej PSP w Tucholi na stanowisko referent do spraw organizacyjnych. Pełna treść ogłoszenia znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: www.kppsptuchola.binp.info

 

ODPRAWA SZTABU KRYZYSOWEGO

Dnia 17 sierpnia w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Tucholi odbyła się odprawa sztabu kryzysowego. Jej celem było omówienie sytuacji po nawałnicy, która przeszła w nocy z 11 na 12 sierpnia br. przez województwo kujawsko - pomorskie, siejąc spustoszenie także w Powiecie Tucholskim.

Raporty Staroście Michałowi Mrozowi oraz obecnemu na odprawie Wojewodzie Kujawsko - Pomorskiemu Mikołajowi Bogdanowiczowi złożyli m.in. Burmistrz Tucholi, wójtowie, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Tucholi, Komendant Powiatowy Policji, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii.
W spotkaniu wziął udział także przedstawiciel firmy ENEA, odpowiedzialnej za zapewnienie energii elektrycznej.

 

Krajobraz po burzy

W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. przez województwo kujawsko - pomorskie przetoczyła się nawałnica siejąca ogromne spustoszenie - powalone drzewa, połamane konary, uszkodzone budynki mieszkalne i inwentarskie, ogromna ilość osób bez prądu - kilkaset interwencji.

Do chwili obecnej trwa akcja usuwania skutków burzy, jaka nie oszczędziła również powiatu tucholskiego, powodując bardzo liczne szkody. W akcji biorą udział strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego powiatu przy wsparciu sił z innych powiatów naszego województwa oraz spoza niego m.in. z pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko - mazurskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

 

 

GAJ 2017

21 lipca br. przeprowadzono ćwiczenia z zakresu prowadzenia działań gaśniczych na terenach leśnych. Odbyły się one w Gminie Kęsowo na terenie Leśnictwa Klonia. Wzięły w nich udział jednostki straży pożarnych zarówno z powiatu tucholskiego, jak i sępoleńskiego. Celem głównym ćwiczeń była koordynacja działań służb ratowniczych, praktyczne sprawdzenie procedur współdziałania w przypadku wystąpienia zagrożenia pożarowego w lasach oraz współpraca kadry dowódczej PSP przy organizacji akcji ratowniczo - gaśniczych na obszarach leśnych dwóch powiatów.

Więcej…

 

Hymn Polski

Poradnik „Hymn Polski” czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów

 

Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey - dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu. Jeden z rozdziałów jest poświęcony najczęściej popełnianym błędom podczas śpiewania hymnu. 
Poradnik pt. „Hymn Polski” jest dostępny na stronie MSWiA w formie pliku do czytania i do samodzielnego wydrukowania, poniżej zamieszczamy link do strony:

mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/16229,Poradnik-Hymn-Polski-czyli-jak-spiewac-z-szacunkiem-i-bez-bledow.html

 

Pomoc dla dzieci poległych strażaków z Białegostoku.

POMOC DZIECIOM POLEGŁYCH STRAŻAKÓW Z BIAŁEGOSTOKU

Koleżanki i Koledzy! Straciliśmy podczas służby w Białymstoku
dwóch odważnych strażaków. Osierocili oni dwójkę małych dzieci.
Fundacja Dorastaj z Nami prowadzi zbiórkę na rzecz ich rodzin.
Darowiznę można przekazać poprzez stronę internetową Fundacji
lub bezpośrednio wpłacając na konto nr: 29 1030 1508 0000 0008 1545
4006 z dopiskiem „BIAŁYSTOK”. Dziękujemy za każdą wpłatę.

Link do strony akcji:
https://dorastajznami.org/pomoz_dzieciom_strazakow_z_bialegostoku/

 

DZIEŃ STRAŻAKA 2017

 

23 maja w KPPSP w Tucholi obchodziliśmy święto naszego patrona Św. Floriana. Uroczystości rozpoczęliśmy tradycyjnie od mszy świętej w intencji strażaków w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła w Tucholi, odprawionej przez ks. proboszcza Jana Pałubickiego oraz kapelana strażaków województwa kujawsko - pomorskiego ks. Mariusza Stasiaka. Uroczysta zbiórka na placu komendy rozpoczęła się o godz. 13, przybyli na nią Zastępca Kujawsko - Pomorskiego Komendanta Powiatowego PSP w Toruniu st. kpt. Jacek Kaczmarek, w imieniu Senatora Andrzeja Kobiaka Pani Halina Janowska - Giłka, Starosta Tucholski Michał Mróz, Członek Zarządu Powiatu Jerzy Kowalik, dh Adam Ostrowicki, dh Paweł Urban, Z-ca Burmistrza Tomasz Stybaniewicz, Komendant Powiatowy Policji w Tucholi, Komendant ODKSW w Suchej, Zastępcy Komendantów PSP w Bydgoszczy i Sępólnie Kraj., Wójtowie gmin powiatu tucholskiego, Nadleśniczowie Nadleśnictw: Tuchola, Trzebciny, Rytel, Woziwoda i Zamrzenica, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkół, firm i zakładów. Oczywiście nie mogło z nami zabraknąć emerytowanych funkcjonariuszy tucholskiej komendy.

Więcej…

 

XIV MISTRZOSTWA POLSKI SŁUŻBY WIĘZIENNEJ W WIELOBOJU POŻARNICZYM

W dniach 17-19 maja 2017 r. w Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Suchej odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski Służby Więziennej w Wieloboju Pożarniczym. Do Lubiewa, gdzie rozgrywane były zawody, stawiło się piętnaście drużyn reprezentujących Okręgowe Inspektoraty Służby Więziennej  całego kraju. Komisję sędziowską mistrzostw stanowili funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Tucholi z sędzią głównym mł. bryg. Arkadiuszem Krollem na czele. Dwudniowe zmagania wyłoniły najlepszą drużynę w Polsce. Okazała się nią OISW  Bydgoszcz, pozostałe miejsca na podium zajęły drużyny z OISW Koszalin oraz OISW Szczecin.

 

MAJ MIESIĄCEM STRAŻAKÓW

Czwartego maja strażacy z całej Polski, i nie tylko, obchodzą święto swojego patrona - św. Floriana. W związku z tym, maj jest miesiącem, w którym tucholscy strażacy „otwierają” strażnicę dla zwiedzających oraz sympatyków pożarnictwa. Funkcjonariusze naszej komendy, działając w ramach prewencji społecznej edukują zwiedzających w zakresie bezpieczeństwa pożarowego oraz pierwszej pomocy. Prezentują pojazdy i sprzęt, jakim dysponuje straż pożarna w Tucholi, prowadzą prelekcje na temat właściwego zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożenia m.in. pożaru, dużego zadymienia, ulatniania się gazu itp.

Więcej…