Kampanie

,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Dnia 26 lipca 2018 roku na Rzece Brdzie w okolicach Woziwody została przeprowadzona akcja ,,Bezpieczny akwen” w ramach kampanii MSWiA ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Więcej…

 

Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP

Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.

MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.

- Biało-czerwone barwy i Mazurek Dąbrowskiego pomogły przetrwać czasy rozbiorów. Oznaczają dla nas dumę i wolność. Jesteśmy do nich mocno przywiązani.Flaga i hymn są z nami we wszystkich ważnych chwilach. Szanujmy je. - dodał minister Mariusz Błaszczak.

Miniprzewodnik jest streszczeniem dwóch poradników wydanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Biało-Czerwona” i „Hymn Polski”. Miniprzewodnik i poradniki w pełnej wersji są dostępne dla każdego do czytania i samodzielnego wydrukowania na www.mswia.gov.pl Cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród organizatorów imprez, samorządowców, chórzystów, uczniów i nauczycieli. Ze strony MSWiA pobrano je już blisko 100 tysięcy razy.Link do poradnika „Biało-Czerwona” - Pobierz

Link do poradnika „Hymn Polski” - Pobierz

Link do spotu pt. „Biało-Czerwona, czyli jak czcić barwy narodowe” - Pobierz

Link do miniprzewodnika - Pobierz

żródło: www.mswia.gov.pl

 

Stop pożarom traw

Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Od pokoleń wśród wielu ludzi panuje bowiem przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy jej odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekono­miczne. Jest to jednak całkowicie błędne myślenie.

Więcej…

 

"Czad i ogień. Obudź czujność" w gminie Tuchola

W styczniu 2017 roku podczas narady, poświęconej kwestiom bezpieczeństwa w gminie Tuchola, obecny na spotkaniu rzecznik prasowy tucholskiej komendy st. kpt. Arkadiusz Kroll podsumował ubiegłoroczną działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi. Narada była okazją do omówienia zasad bezpieczeństwa pożarowego w okresie grzewczym w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Czad i ogień. Obudź czujność".

Więcej…

 

Ruszyła II edycja Kampanii Społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność”

 

Więcej…

 

Zapnij pasy. Włącz myślenie

 

 

”Prędkość zabija. Włącz myślenie"

 

 

Łza nie ugasi pożaru